Aktualności Aktualności

Powrót

Służba ZHR podczas uroczystości pogrzebowych o. Jana

"Jesteście ludźmi służby"

Druhny i Druhowie!

W środę, 30 grudnia 2015 odbędą się uroczystości pogrzebowe Ojca Jana Góry, pierwszego poznańskiego duszpasterza harcerskiego, duszpasterza Wspólnoty Lednica2000, twórcy corocznych spotkań młodzieży nad Jeziorem Lednica. Msza święta pogrzebowa, pod przewodnictwem Przewodniczącego KEP, apb. Stanisława Gądeckiego, rozpocznie się o godzinie 10.30 w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu (al. Niepodległości 20). Pogrzeb o godzinie 14.30 na Polach Lednickich. Uroczystości przewodniczyć będzie Prymas Polski, apb. Wojciech Polak.

Będzie to ostatnia Harcerska Służba Lednica z o. Janem. Szczególnie ważna będzie nasza obecność i jej podjęcie. Oczekuję obecności Was i Waszych środowisk. Nawet jeśli wyjeżdżacie na zimowisko, zadbajcie o reprezentację. Instruktorzy mogą pełnić wartę honorową i uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych. Liczę na Was Drogie Druhny i Druhowie!

1. Warta honorowa - 29/30 grudnia 2015
We wtorek o godz. 20, trumna z ciałem o. Jana zostanie wystawiona w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu. Zostaliśmy poproszeni o pełnienie warty honorowej podczas całonocnego czuwania. Zapraszam do podjęcia warty starszych harcerki i harcerzy, oczywiście w regulaminowym umundurowaniu. Wartować będziemy dwójkami, ze zmianą co półgodziny. Czuwanie potrwa do ok. godz. 4.00. Wtedy klasztor zostanie zamknięty aż do czasu mszy świętej. Proszę o zgłaszanie się do warty poprzez FORMULARZ.

2. Służba porządkowa - 30 grudnia 2015
Podczas mszy świętej pogrzebowej w Poznaniu będziemy pełnili służbę porządkową od godz. 9.00. Będziemy zabezpieczali teren klasztoru i drożność dróg ewakuacyjnych. To jest główny aspekt naszego działania podczas tych uroczystości i tutaj potrzebna jest największa mobilizacja. Później przejedziemy autokarem na Pola Lednickie, gdzie będziemy zabezpieczali trasę procesji oraz zapalimy pochodnie. Proszę o zgłaszanie się do służby poprzez FORMULARZ. Można zgłosić się tylko do uczestnictwa w obu miejscach (Poznań i Pola Lednickie) lub jednym miejscu (np. Poznaniu).

3. Służba medyczna - 30 grudnia 2015
Podczas uroczystości pogrzebowych zarówno w Poznaniu jak i na Polach Lednickich, pełnić będziemy służbę medyczną w patrolach oraz na punkcie medycznym. Potrzebujemy ok. 20 ratowników HOPRu. Zapraszam do zgłaszania się poprzez FORMULARZ.

Zapisy trwają CAŁY CZAS do 27 GRUDNIA 2015. Proszę o mobilizację i wyrozumiałość.

Gdyby ktoś potrzebował noclegu w Poznaniu - prosimy o zaznaczenie tej opcji w formularzu. W dniu służby zostanie zorganizowany autokar, którym harcerze z Poznania przejadą na Pola Lednickie. W razie pytań - proszę o kontakt: lednica@zhr.pl, 607909979.

Powyższe informacje również na http://www.lednica.zhr.pl/

Czuwaj!

phm. Łukasz Tadyszak HR
komendant XIX HSL

 

 

*****************************

Uroczystości pogrzebowe o. Jana odbędą się w środę 30 grudnia.

Mszę świętą pogrzebową odprawi o godzinie 10.30 w kościele oo.Dominikanów w Poznaniu (al. Niepodległości 20) arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

Pogrzeb o godzinie 14.30 nad Jeziorem Lednickim poprowadzi arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski.

Całą służbą chcemy spotkać się i pożegnać także naszego dusztasterza w kręgu ogniskowym.